Fráze, Praktické témy, Slovná Zásoba

Miestne špeciality z Nemecka

Zdieľajte ďalej

Regionale Spezialitäten aus Deutschland

Miestne špeciality z Nemecka

 

Spätzle/ Špecle – druh halušiek

→ haben in der schwäbischen Küche eine lange Tradition./ V švábskej kuchyni majú dlhú tradíciu. → es sind nudelähnliche Teigwaren, die aus einem Mehlteig mit Eiern geknetet und in Salzwasser gekocht werden. / Sú to cestoviny podobné rezancom, cesto je z vajíčok a múky, halušky varíme v slanej vode.

das Wort ‚Spätzle‘ ist die schwäbische Verkleinerungsform von Spatz, also kleiner Vogel, sie könnte auch von Batzen kommen, einem Klumpen, aus dem die Spätzle abgeschabt werden. / Slovo ,špecleʻ je švábska zdrobnenina slova Spatz – vrabec, teda malý vtáčik. Názov môže byť odvodený od chuchvalca, hrudky, z ktorého sa strúhajú špecle.

 

Thüringer Rostbratwürste / Durínske grilované klobásy

→ die typischen Bratwürste aus Thüringen werden aus Schweine- Kalb- oder Rindfleisch zubereitet und mit Salz, Pfeffer, Kümmel, Mayoran und Knoblauch gewürzt. / Typické durínske klobásy sa pripravujú z bravčového, teľacieho alebo hovädzieho mäsa, pridá sa soľ, korenie, rasca, majoránka a cesnak.

→ serviert werden sie mit Stampfkartoffeln oder Thüringer Klößen und mit Senf. / Podávajú sa so šťuchanými zemiakmi alebo durínskými knedlíčkami a horčicou.

 

Germknödel mit Vanillesauce/ Gremla s vanilkovou polevou

→ eine süße Spezialität aus Bayern. / Sladká špecialita z Bavorska.

→ das sind süße Klöße aus Hefeteig, der in Bayern und Österreich auch Germteig genannt wird./ Sú to sladké knedlíčky z kysnutého cesta, ktoré sa nazýva v Bavorsku a Rakúsku aj ,Germteigʻ.

→ sie werden in kochendem Wasser gekocht oder gedämpft. / Varia sa vo vriacej vode alebo nad parou.

→ manchmal werden sie mit Pflaumenmus oder mit Heidelbeeren gefüllt und vor dem Servieren mit zerlassener Butter oder Vanillesauce übergossen. / Niekedy sú plnené slivkovým lekvárom alebo čučoriedkami a pred podávaním sa polejú roztopeným maslom a vanilkovou polevou.

 

(Quelle: https://vk.com/doc1700703_598569676?hash=9bdeb9fe5e23456290&dl=b6313bbfab4188fecf)

 

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *